THOUGHTS

Chciałabym się przywitać | NA DOBRY POCZĄTEK

Chciałabym być podróżnikiem i zgłębiać tajemnice świata. Odkrywać to, co nieznane. Oglądać to, co piękne. Organizować podróże sobie i najbliższym. Czerpać z tego radość i satysfakcję. Wędrować, wspinać się, odpoczywać, szukać, odnajdywać. Podziwiać piękno świata i zatrzymywać chwile w ich najpiękniejszej postaci. Planować każdy wyjazd krok po kroku, a kiedy już dojdzie do skutku, dać ponieść się chwili i zrezygnować z planu. Być spontaniczną. Przeżywać przygody. Tu i teraz. Zwiedzać cały świat, nurkować w Rowie Mariańskim, skakać z kangurami, podziwiać Nowy York z drapaczy chmur, zostać wolontariuszką w Indiach, dotrzeć na południe świata i odwiedzić RPA, spać koło krokodyli w Kenii, podziwiać Rio de Janerio z helikoptera, oglądać lazur wody na Hawajach, stanąć na wyspach Polinezji Francuskiej i uwierzyć, że kraniec świata istnieje, wbiec na Wieżę Eiffla bez zadyszki, skoczyć ze spadochronem, opalać się pod palmami na Karaibach i popłynąć w rejs statkiem, polecieć balonem. Doświadczyć świata. Podziwiać krajobrazy, ludzi, chwile, momenty, uczucia, emocje. I utrwalać je na zdjęciu.

Chciałabym być fotografem. Nie rozstawać się z aparatem, najlepiej kilkoma. Wypstrykiwać klisze, kręcić filmy, montować klatki, tworzyć wspomnienia, oglądać je po latach, mieć dookoła ludzi ciekawych swojego życia.

Chciałabym być kochającą dziewczyną, a później żoną. Okazującą miłość, dającą nadzieję i zarażającą uśmiechem. Zakochującą się każdego dnia jeszcze bardziej, potrzebną i kochaną. Tworzącą piękną relację, opartą na szczerości i niekończącym się zaufaniu.

Chciałabym być córką, z której rodzice mogą być dumni. Teraz i w przyszłości. Spędzać razem zimowe wieczory, przy kominku i winie. Zrywać kwiaty z Mamą. Rozmawiać przez telefon z Tatem, wracającym z pracy. Zaskakiwać ich tempem mojego życia, które jest efektem ich ciężkiej, ale jakże cudownej pracy.

Chciałabym być siostrą, wnuczką, kuzynką, która będzie zawsze w odpowiednim miejscu i czasie. Gotowa do pomocy. Chętna do rozmowy i otwarta na słabości, tych których kocham.

Chciałabym być przyjaciółką, koleżanką i znajomą, którą można darzyć zaufaniem. Która potrafi docenić wysiłek innych, zorganizuje przyjęcie niespodziankę, wybierze się na babskie wakacje, pójdzie na zakupy, wysłucha narzekania, podzieli się dobrą radą i  poplotkuje przy pachnącej kawie.

Chciałabym być dorosłą kobietą. Zdobyć pracę swoich marzeń. Posługiwać się płynnie językiem chińskim, angielskim, niemieckim i włoskim. Pracować choć przez chwilę w korporacji, mieć własne biuro, pracować z ludźmi i dla ludzi. Pogłębiać swoją wiedzę psychologiczną. Stać się coachem. Swojego życia, jak i życia innych. Czerpać z wiedzy radość i szczęście. Nieustannie się rozwijać i dążyć do doskonałości, ale nigdy jej nie osiągnąć. Nie spoczywać na laurach. Piąć się po szczeblach kariery. Podziwiać swój rozwój. Wykonywać pracę, z której mogę być dumna i która pomaga innym, ale też pozwala mi na cudowne życie, którego pragnę.

Chciałabym być silna. Zawsze widzieć cel na horyzoncie. Nigdy się nie poddawać. Patrzeć na świat momentami przez różowe okulary. Nie dać się negatywnej energii nieświadomych ludzi. Wierzyć w wewnętrzny optymizm. Zawsze być po dobrej stronie. Ufać sobie i innym, walczyć z naiwnością. Pokazywać sobie, że potrafię. Że nie ma rzeczy niemożliwych. Że wszystko jest dla ludzi, ale w umiarze.

Chciałabym być wiecznie młoda. Bawić się, tańczyć, śpiewać, krzyczeć. Szaleć, kiedy mam na to ochotę. I zamykać się w umysłowej jaskini, jeśli przyjdzie taka potrzeba. Nie patrzeć na zegarek. Żyć pełnią życia. Kochać teraźniejszość. Pożegnać się z kalendarzem na jakiś czas. Poczuć wolność. Skupić się na przeżyciach, emocjach, własnym wnętrzu, budowaniu relacji z innymi.

Chciałabym być uśmiechnięta. Do życia, do ludzi, do każdego nadchodzącego dnia i tego, który już minął. Okazywać wdzięczność życiu i dziękować za to, co mi dało. Dzielić się szczerymi uczuciami, nie bać się konfrontacji z drugim człowiekiem, przełamywać swoje słabości, pokładać w sobie wiarę, delektować się życiem.

Chciałabym być otwarta. Na ludzi, zmiany i nowe możliwości. Popatrzeć w lustro i przyjrzeć się sobie. Zdecydować, co chcę zmienić, a co jest w porządku. Nigdy się nie nudzić, wymyślać nowe wyzwania i realizować szalone pomysły. Wszystko po to, aby nadać życiu kolorów. 

Chciałabym być szczęśliwa. Poczuć wiatr we włosach. Miłość do świata. Biegać boso po mokrej trawie. Otaczać się kochającymi osobami. Czytać tony książek. Latać. Skakać. Patrzeć na świat z przymrużeniem oka. Zajadać się pysznościami. Wierzyć w dobro. Płakać ze szczęścia. Być w świetnej formie. Przelewać swoje myśli na papier. Inspirować ludzi. Patrzeć na siebie z szerokim uśmiechem. Tryskać szczęściem. Pomagać. Wierzyć w to, że życie ma drugi sens. Kolekcjonować motta na każdy dzień. Doceniać małe rzeczy. Jeść czekoladę, która daje radość. Widzieć szczęśliwych ludzi. Żyć chwilą. Dziękować za każdy dzień. Prosić i przepraszać. Doświadczać czegoś nowego. Motywować innych do zmian i lepszego życia. Obserwować. Posiadać ambicje. Nigdy nie stracić odwagi. Podbijać świat. Mieć marzenia. Latać metr na ziemią. Czuć się jak w niebie. Realizować plany. Podziwiać efekty ciężkiej pracy. Zatrzymywać chwile. Marzyć o niemożliwym, choć to słowo nie istnieje.

Przeżyć to wszystko, albo chociaż połowę. Napisać książkę o życiu. Swoim życiu.

Zacznę więc od bloga.

komentarze 3

 • Kamila

  Bardzo motywujacy wpis! Sama zaczepnelam z niego trochę inspiracji:) z niecierpliwością będę czekać na kolejne wpisy 🙂 pozdrawiam !

 • Kluska

  Dążenie do doskonałości w każdej dziedzinie jest tyleż chwalebne co trudne – powodzenia. Zastanawiam się czy pędząc w kierunku doskonałości wszelakiej, znajdujesz chwilę na refleksję nad różnorodnością homo sapiens? Czy poświęcasz chwilkę na to by zauważyć, że ludzie (zdanie o wyjątkowości nadzwyczajnej ludzkiego gatunku jest lekko przesadzone), są różni – powolni, zahamowani, zakompleksieni, chorzy itd.
  Taki pęd jak Twój, to kolejka górska, a niektórzy boją się już na zwykłej karuzeli. Czy to znaczy, że są gorsi? bo nie nadążają? bo nie zdobywają wszystkich „sprawności”?
  A może to blog dla wybranych – tych co jednak nadążają?
  Szkoda by było…

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: